Спрощена система оподаткування для фізичних осіб. Єдиний податок

TAXman, 02 травня

Для переходу на спрощену систему оподаткування підприємець повинен не пізніше ніж за 15 днів до початку звітного кварталу подати до ДПІ письмову заяву за умови сплати всіх податків за попередній період. Якщо новостворені підприємці прийняли рішення про застосування спрощеної системи оподаткування, то вони подають заяву без додержання вищевказаного терміну і вважаються суб’єктами спрощеної системи оподаткування з того кварталу, в якому проведено їх державну реєстрацію.

Обов’язкові умови переходу на спрощену систему :

 • обсяг виручки від реалізації продукції за рік не повинен перевищувати 500 тис. грн.
 • кількість осіб , які перебувають у трудових відносинах протягом року, включаючи членів сім’ї, не повинна перевищувати 10 осіб.

Термін сплати.

Крім подання заяви підставою для видачі Свідоцтва про сплату єдиного податку (далі Свідоцтво) є пред’явлений платіжний документ про сплату єдиного податку.

Щомісячна сплата здійснюється не пізніше 20 числа місяця, наступного за тим, в якому здійснювалася попередня сплата податку.

У разі коли платник не сплачує узгоджену суму податкового зобов’язання у встановлені терміни, податковий орган надсилає такому платнику податкові вимоги.

Ставки єдиного податку.

Ставку єдиного податку встановлюють місцеві ради у фіксованому розмірі залежно від виду діяльності в межах від 20 до 200 грн. на місяць для самостійного здійснення підприємницької діяльності. У разі використання найманої праці розмір єдиного податку збільшується на 50% за кожну особу, включаючи членів сім’ї.

Якщо платник здійснює декілька видів підприємницької діяльності, для яких установлено різні ставки податку, він придбаває одне Свідоцтво і сплачує єдиний податок за більшою ставкою.

Якщо протягом терміну дії отриманого Свідоцтва відповідна місцева рада змінює (збільшує чи зменшує) ставки єдиного податку, то перерахунок сум платежів за період, за який проведено оплату, не проводиться.

Сплата єдиного податку при торгівлі на ринку не звільняє приватного підприємця від сплати ринкового збору.

Підприємцю необхідно вести загальний облік в Книзі обліку доходів і витрат за ф.№10.

Які документи обов’язково повинні бути у найманих працівників на місці здійснення підприємницької діяльності.

На кожному місці торгівлі (роботи) найманих працівників повинні бути такі документи :

 • Копія Свідоцтва про державну реєстрацію приватного підприємця;
 • Копія Свідоцтва платника єдиного податку;
 • Довідка про трудові відносини фізичної особи з платником єдиного податку
 • Документ, що посвідчує особу працівника (реалізатора)
 • Касовий чек про сплату ринкового збору за день, в якому здійснювалась торгівля на ринку
 • Накладна на товар, переданий підприємцем своєму реалізатору
 • Товарні чеки (книга обліку розрахункових операцій і Розрахункова книжка з розрахунковими квитанціями – у разі торгівлі підакцизними товарами).

Терміни подання звітності.

Для платника єдиного податку звітний період – квартал.

Протягом п’яти днів після закінчення звітного періоду платник подає Звіт, у якому зазначаються:

 • Види підприємницької діяльності
 • Фактична чисельність працівників
 • Сума фактично сплаченого податку
 • Обсяг виручки від реалізації товарів (робіт, послуг).

Податковий розрахунок за ф.№1ДФ подають усі підприємці, які використовують працю найманих працівників. Довідка ф.№1ДФ подається протягом 40 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного кварталу. У довідці зазначаються суми нарахованого та виплаченого доходу і суми нарахованого та перерахованого до бюджету податку щодо кожного найманого працівника.

Якщо платник єдиного податку є ще й платником ПДВ, то він за вибором може застосовувати податковий період, що дорівнює календарному місяцю або кварталу. Протягом року дозволяється перехід із квартального періоду на місячний, зворотні зміни не допускаються.

У разі перевищення приватним підприємцем - платником єдиного податку встановлених критеріїв, а саме : обсягу виручки від реалізації продукції за рік – 500 тис. грн. та кількості осіб , які перебувають з ним у трудових відносинах протягом року, включаючи членів сім’ї, більш ніж 10 осіб, такі підприємці повинні з наступного звітного періоду (кварталу) перейти на загальну систему оподаткування з подальшою реєстрацією їх як платників ПДВ.

Питання, пов’язані із єдиним податком, можна обговорити на нашому форумі тут :

«сравнительная таблица различных систем налогообложения» або тут : « нужно ли единщику регистрироваться плательщиком НДС если есть превышение 300 тыс грн ? » або тут : « Плательщик единого налога превысил 500 тыс грн» або тут : « физическое лицо плательщик единого налога Пенсионный фонд» або тут : « штраф за несвоевременную уплату единого налога» або тут : « Плательщик единого налога и различные виды деятельности» або тут : « Когда можно стать единщиком?» або тут : « неправомерное получение Свидетельства об уплате единого налога» або тут : « Могут ли единщика обложить на общих основаниях?» або тут : « Единый, книга учета, ошибки прошлых периодов»

Приєднуйтесь і разом ми знайдемо вирішення ваших проблем.

Ирина
26 лютого 2009 р. в 23:43

Решением сессии городского совета принято решение про изменение ставок единого налога с 01.01., далее дата принятия изменена на 01.04. С какого периода предприниматели должны платить единый в большем размере: по сроку 20.03. или 20.04.?

TAXman
2 березня 2009 р. в 21:48

Сплата єдиного податку здійснюється наперед (авансом). Термін сплати зміненої ставки на 2-й квартал - 20.03.

Аліна
21 березня 2009 р. в 21:40

Я-ПП на єдиному податку (торгівля продуктами харчування).Здійснювати підприємницьку діяльність буду на території іншого району.у податковій мені поставили ставку єдиного податку як по райцентру, хоча я зареєстрована (прописана)в селі.відповідно я здійснюватиму торгівлю не в іншому райцентрі, а в селі іншого райцентру.Чи правомірно мені поставили завишену ставку єдиного податку(по нашому райцентру -170, а по селові-120)?

 

Новий коментар

Я не спамер: введите суму 9+7


 

Від авторів блогу

Про блог — прочитайте перед початком

Замовити консультацію - з питань ведення бізнесу чи оподаткування

Відповіді на питання - вже розвязано 43 питань

Володимир Тихонов - мій профіль на Google+


 
 

Бизнес форум

Последние темы:

Печь булерьян в дом
21 вересня, 1 ответа
Как Открыть Футбольную Школу
20 вересня, 1 ответа
IP телефония
20 вересня, 1 ответа